Концепції харчування

У цій статті ми торкнемося найпоширеніші концепції харчування, які сьогодні завоювали особливу популярність. На основі інформації нижче можна відразу ж зробити висновок, що, скільки людей, стільки й думок, але ми самі для себе завжди вибираємо, який концепції слідувати.

Концепції харчуванняВегетаріанське харчування

Дуже давня концепція харчування, яка включає в себе 3 основні види:

Веганство. Суворе харчування виключно на фруктах і злакових, не використовуються навіть молоко, молочні продукти і яйця. Читайте про це харчуванні більш докладно тут.

Лактовегетаріанство. При такому харчуванні можна їсти і фрукти з овочами, і молочні продукти.

Лактоововегетарианство. Той же склад продуктів, що й вище, але додаються яйця.

Вегетаріанське харчування — це скоріше філософія відмови від тваринної їжі, так як подібні продукти вважаються продуктами вбивства. Як правило, вегетаріанці виявляються на порядок здоровіше м'ясоїдів, хоча вчені стверджують зворотне, грунтуючись на нестачі вітамінів В2, В12 і D і амінокислот.

Концепції харчування

Класична теорія збалансованого харчування

Збалансованому харчуванню дуже легко дотримуватися, якщо контролювати надходження харчових речовин в організм, яке дорівнює витратам. Але, на жаль, враховуючи, скільки харчових добавок (глутамат натрію) використовується в сучасному харчуванні, це практично неможливо. При такому харчуванні категорично заборонені, наприклад, чіпси, від яких поживної цінності організм не дочекається, а калорій буде вище норми.

Не забувайте і про термічну обробку, навіть якщо у вас на кухні краща техніка, наприклад, витяжка тека, то ви все одно повинні контролювати термічну обробку овочів і фруктів, щоб не позбавляти себе вітамінів.

Концепції харчування

Харчування макробіотиків

Така система виникла в Японії і в основі системи робиться акцент на зернові культури. Хоча не це головне. Харчування макробіотиків — це ціла наука, в якій всі продукти діляться на чоловічі і жіночі, згідно дзен-буддистської концепції про Інь і Ян.

Існують продукти активні (чоловічі), які енергетично заряджають людину, але поряд з ними є і жіночі продукти. Про це більш детально ви можете почитати в статті Їжа Інь і Ян.

Концепції харчування

Роздільне харчування

Цю концепцію харчування розробив Г.Шелтон, який стверджував, що не можна змішувати деякі харчові продукти, враховуючи структуру травної системи. Ця система ідеально підходить для тих, хто хоче контролювати свою вагу і підтримувати здоров'я на належному рівні. Читайте більш докладно про принципи роздільного харчування тут.

Концепції харчування

Сироїдіння

Мабуть, найбільш сувора система харчування, при якій можна їсти тільки фрукти, овочі, бобові, злакові, але виключно в сирому вигляді, в якому нам дала їх природа. Вважається, що при варінні, смаженні, консервації та інших процесах обробки губляться всі корисні речовини і вітаміни, тому їх краще їсти свіжими і сирими. Перейти на таке харчування можна тільки після глибокої особистісної трансформації в результаті роботи не тільки над своїм тілом, а й розумом.

Читайте докладніше про те, що їдять сироїди.

Концепції харчування

Пранічному харчування

Цю систему ми представимо лише для ознайомлення, так як для середньостатистичного городянина вона навряд чи підійде. За такою концепції харчування їжу можна отримувати безпосередньо з прани, сонця. Свідомість людини має бути настільки очищено, що в звичних продуктах харчування більше немає ніякої необхідності, досить тільки води і підзарядки від сонця.

Така концепція може здатися страхаючою, але якщо ви хоча б раз практикували усвідомлене голодування, то ви знаєте, наскільки це може бути корисно для розвитку.

Зрештою, ми їмо для того, щоб жити, а не навпаки. Яку системи живлення вибираєте ви, залежить виключно від вас, вашого менталітету і бажань.

Похожие рецепты :

  • Якщо всерйоз захопилися роздільним харчуванням. Що для початку прочитайте, що таке роздільне харчування. У цій же статті ми поговоримо про те, я ...

  • В одній з минулих статей ми вже дізналися докладно про те, що собою являє наука аюрведа. Тепер поговоримо про те, що саме може отримати людина, я ...

  • Холестерин необхідний для достатнього виділення жовчі і гормонів. Але, як відомо, все має бути збалансовано, інакше холестерин буде накопичуватис ...

  • Способів харчуватися вже придумано досить багато, в тому числі і сироїдіння. Багато хто з них старі як світ, інші відносно молоді. На цьому сайті ...

  • Глутамат натрію, він же підсилювач смаку, він же Е 621. Його основне призначення в продуктах харчування - посилити смак і запах продуктів. Його в ...

Комментарии запрещены.

Календарь рецептов
Февраль 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Янв    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Новые рецепты

Особенности выбора витражей

Особенности выбора витражей

Многие люди стремятся к тому, чтобы обеспечить красивую и уютную атмосферу в доме. Вот почему изыска[...]
Как правильно выбрать чайник для кухни

Как правильно выбрать чайник для кухни

Современный рынок предлагает действительно большое разнообразие чайников. Сейчас можно отыскать тако[...]
Как самостоятельно вести бухгалтерию

Как самостоятельно вести бухгалтерию

Каждая организация сталкивается с проблемой ведения бухгалтерского учета. Стоит отметить, что вести [...]
Как выбрать хорошее овсяное печенье

Как выбрать хорошее овсяное печенье

Для многих людей любимым деликатесом, который подают к чаю, является овсяное печенье. Стоит отметить[...]
Оборудование для мест общественного питания: как правильно выбрать

Оборудование для мест общественного питания: как правильно выбрать

Мечта многих людей – открыть свое заведение, например, кафе или бар. Они рисуют себе картинки того, [...]