Переїдання: що робити?

Часто проблемою зайвої ваги є систематичне переїдання. А чому ми переїдаємо? Невже людина свідомо буде запихати в себе більше їжі, ніж може перетравити?

Очевидно, що переїдання є чимось схожі залежності від наркотику. Спробуємо розібратися в тому, які ж причини переїдання.

Враховуючи склад сучасних продуктів, а також наявність всіляких шкідливих речовин, не дивно, що організм не відчуває насичення від поглинання великої кількості їжі. Звідки йому взятися, того насиченню? Наприклад, пачка чіпсів як перекушування.

Почитайте склад, ви не знайдете там жодного вітаміну або необхідного для організму речовини, зате хімії і швидких жирів дуже багато.

Переїдання: що робити?

Тому при подібних перекушуваннях виникає якийсь рух у шлунку, при цьому він роздратовано продовжує посилати сигнали в мозок з збуреннями про те, що нічого корисного йому ще досі не дали, а працювати змусили. Особливо часто таке трапляється на свята, всі знаходяться у відмінному настрої, скуповують новорічні подарунки оптом і між справою перекушують всіляким фаст-фудом.

Що робить людина? Він продовжує хотіти їсти, шукає ще що пожувати і знову в шлунок відправляється все, що завгодно, крім вітамінів і мінералів.

Харчову залежність можна порівняти із залежністю від сигарет, алкоголю та інших наркотиків. Всіх їх відрізняє лише амплітуда впливу. До прикладу, щоб звикнути до чаю, потрібно декілька десятків років постійного прийому дуже міцного чаю, а щоб підсісти на сигарети, потрібно всього пара днів.

У разі харчової залежності це ще поки навіть залежністю не вважається, оскільки ніхто відкрито ще не визнає, що їжа, яку ми купуємо в супермаркетах, абсолютно непридатна для підтримки здорового організму.

Яскравий приклад тому домашні кішки і собаки, які страждають людськими захворюваннями, в тому числі і ожирінням. Їм приносять продукти на блюдечку з баночки, не дивно, що і хвороби у нас з ними схожі.

Причини переїдання

Як проявляє себе харчова залежність? У вас виникає відчуття порожнечі, відрізнити яку від справжнього голоду дуже складно, хіба що обчислити логічно. Наприклад, якщо ви тільки що щільно поїли здоровою їжею, а у вас все одно в шлунку відчуття порожнечі і дискомфорту, то це говорить про те, що ви не дали шлунку звичного наркотику і він хоче прийняти те, що раніше йому давали.

Як не дивно, рятує від залежності лікувальний голод. Буквально через кілька днів утримання від їжі, робота шлунково-кишкового тракту практично повністю відновитися, хоча це цілком залежить від віку вашої харчової залежності.

Але не варто забувати і про психологічну залежність від їжі, яку простим голодом не залікуєш. У цьому випадку потрібно ретельно підійти до вивчення свого питання і приймати якісь активні заходи (голод, перебудова на здорове харчування) тільки будучи впевненим у тому, що це допоможе.

Похожие рецепты :

  • Переїдання - це велика проблема для сучасної людини, яка не може зважитися простим зусиллям волі і, тим не менш, його дійсно можна контролювати, з ...

  • Вже відомо, що причиною зайвої ваги виступає і психологічна причина. Це може бути бажання заповнити пустоти, захистити себе або спроби заглушити ...

  • Про те, як негативно впливає на організм даний продукт, ми вже обговорювали в статті шкоду цукру. Приділимо увагу і психологічній стороні цього п ...

  • Буває, що людям, які бажають позбутися зайвої ваги, не вдається це зробити, хоча вони і виконують усі приписи дієтолога. Пов'язано це з тим, ...

  • На думку деяких людей, повнота приходить з гормональними порушеннями. Однак, багато хто вважає, що це лише виправдання небажання займатися спорто ...

Комментарии запрещены.

Календарь рецептов
Декабрь 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Новые рецепты

Оборудование для мест общественного питания: как правильно выбрать

Оборудование для мест общественного питания: как правильно выбрать

Мечта многих людей – открыть свое заведение, например, кафе или бар. Они рисуют себе картинки того, [...]
Правила безопасного обгона на дороге

Правила безопасного обгона на дороге

Частенько многие участники автомобильного движения пытаются кого-то обогнать или подрезать на большо[...]
No thumbnail available

Аминокислоты для спортивного питания

Аминокислота – это химическое вещество, которое влияет на свойства белка и по сути оно является осно[...]
Выберите нужное вам оборудование

Выберите нужное вам оборудование

Электрооборудование прочно вошло в нашу повседневность. Электроэнергия используется во всех отраслях[...]
Подарки на Новый Год на 24kua для мамы

Подарки на Новый Год на 24kua для мамы

Новый год не за горами, и вам еще нужно успеть приготовить подарки для родных и близких. В первую оч[...]