Помисливість небезпечна для здоров'я

Ви, звичайно, пам'ятаєте забавну історію про те, як герой Джером Джерома виявив у себе ознаки всіх відомих хвороб, крім, здається, пологової гарячки? Але, виявляється, зайво вразливі люди справді здатні захворіти, гортаючи медичний довідник або вислуховуючи страшні подробиці чужих недуг.

Наведу приклад: мама студента одного з медичних вузів випадково побачила геморой на фото в підручнику: крупно, яскраво, натуралістично. Вона запитала у сина, що це за гидота і отримала розгорнуту відповідь з описом причин і симптомів хвороби. Незабаром жінка почала відчувати неприємні відчуття і дискомфорт при дефекації.

Чим більше вона про це думала, тим більше був страх перед візитом до лікаря. І коли через кілька місяців після обстеження він почула діагноз, то навіть не здивувалася. Чи не звідси пішла крилата фраза нажив собі геморой?

Але одна справа, якщо це геморой, лишай або навіть флегмона на фото і зовсім інша, якщо людина придумує собі страшні, невиліковні хвороби. Зараз існує модна теорія про те, що думка матеріальна, стало бути, часто ми самі пророкували собі бідність, нещастя і нездужання.

Інший приклад: молода дівчина була впевнена, що вагітна, хоча тести показували негативний результат. Як вона могла довіряти якимось там полосочку, якщо щоранку вона відчувала жахливу нудоту, не могла їсти нічого, крім солоних огірків і спостерігала, як росте живіт? Переконати її не могли ні лікарі, ні улюблений.

Борошно закинула навчання, цілими днями сиділа на вагітних сайтах в Інтернеті і в'язала якісь безглузді носочки крихітних розмірів. Потім вона вщент посварилася з батьками і своїм молодим чоловіком, звинувачуючи їх у бажанні забрати у неї ненародженої ще дитини. Ситуація загрожувала шизофренію.

А допомогли заварена материнка при затримці місячних і досвідчений психолог, який переконав дівчину, що її помилкова вагітність — не що інше, як сублімоване бажання вийти заміж і позбутися від надмірного батьківського контролю.

Так що не варто відмахуватися від твердження, що всі хвороби — від нервів. Намагайтеся завжди мислити позитивно. І якщо за вами значиться грішок жити в очікуванні неприємностей, багаторазово прокручувати в голові тривожні думки, сварки, безсторонні відгуки, збирати давні образи, я раджу якнайшвидше позбутися цієї шкідливої звички.

З повагою, Поліна Александрова.

Похожие рецепты :

Комментарии запрещены.

Календарь рецептов
Декабрь 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Новые рецепты

Оборудование для мест общественного питания: как правильно выбрать

Оборудование для мест общественного питания: как правильно выбрать

Мечта многих людей – открыть свое заведение, например, кафе или бар. Они рисуют себе картинки того, [...]
Правила безопасного обгона на дороге

Правила безопасного обгона на дороге

Частенько многие участники автомобильного движения пытаются кого-то обогнать или подрезать на большо[...]
No thumbnail available

Аминокислоты для спортивного питания

Аминокислота – это химическое вещество, которое влияет на свойства белка и по сути оно является осно[...]
Выберите нужное вам оборудование

Выберите нужное вам оборудование

Электрооборудование прочно вошло в нашу повседневность. Электроэнергия используется во всех отраслях[...]
Подарки на Новый Год на 24kua для мамы

Подарки на Новый Год на 24kua для мамы

Новый год не за горами, и вам еще нужно успеть приготовить подарки для родных и близких. В первую оч[...]