Помисливість небезпечна для здоров'я

Ви, звичайно, пам'ятаєте забавну історію про те, як герой Джером Джерома виявив у себе ознаки всіх відомих хвороб, крім, здається, пологової гарячки? Але, виявляється, зайво вразливі люди справді здатні захворіти, гортаючи медичний довідник або вислуховуючи страшні подробиці чужих недуг.

Наведу приклад: мама студента одного з медичних вузів випадково побачила геморой на фото в підручнику: крупно, яскраво, натуралістично. Вона запитала у сина, що це за гидота і отримала розгорнуту відповідь з описом причин і симптомів хвороби. Незабаром жінка почала відчувати неприємні відчуття і дискомфорт при дефекації.

Чим більше вона про це думала, тим більше був страх перед візитом до лікаря. І коли через кілька місяців після обстеження він почула діагноз, то навіть не здивувалася. Чи не звідси пішла крилата фраза нажив собі геморой?

Але одна справа, якщо це геморой, лишай або навіть флегмона на фото і зовсім інша, якщо людина придумує собі страшні, невиліковні хвороби. Зараз існує модна теорія про те, що думка матеріальна, стало бути, часто ми самі пророкували собі бідність, нещастя і нездужання.

Інший приклад: молода дівчина була впевнена, що вагітна, хоча тести показували негативний результат. Як вона могла довіряти якимось там полосочку, якщо щоранку вона відчувала жахливу нудоту, не могла їсти нічого, крім солоних огірків і спостерігала, як росте живіт? Переконати її не могли ні лікарі, ні улюблений.

Борошно закинула навчання, цілими днями сиділа на вагітних сайтах в Інтернеті і в'язала якісь безглузді носочки крихітних розмірів. Потім вона вщент посварилася з батьками і своїм молодим чоловіком, звинувачуючи їх у бажанні забрати у неї ненародженої ще дитини. Ситуація загрожувала шизофренію.

А допомогли заварена материнка при затримці місячних і досвідчений психолог, який переконав дівчину, що її помилкова вагітність — не що інше, як сублімоване бажання вийти заміж і позбутися від надмірного батьківського контролю.

Так що не варто відмахуватися від твердження, що всі хвороби — від нервів. Намагайтеся завжди мислити позитивно. І якщо за вами значиться грішок жити в очікуванні неприємностей, багаторазово прокручувати в голові тривожні думки, сварки, безсторонні відгуки, збирати давні образи, я раджу якнайшвидше позбутися цієї шкідливої звички.

З повагою, Поліна Александрова.

Похожие рецепты :

Комментарии запрещены.

Календарь рецептов
Апрель 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Новые рецепты

Как выбрать кофе в зернах?

Как выбрать кофе в зернах?

Миллионы людей, вставая рано утром и собираясь на работу, не могут прийти в себя до тех пор, пока не[...]
Немного о пользе японской кухни

Немного о пользе японской кухни

Японцы – здоровая нация, и во многом такое положение вещей определяет хорошее питание. Свежие морепр[...]
Особенности выбора витражей

Особенности выбора витражей

Многие люди стремятся к тому, чтобы обеспечить красивую и уютную атмосферу в доме. Вот почему изыска[...]
Как правильно выбрать чайник для кухни

Как правильно выбрать чайник для кухни

Современный рынок предлагает действительно большое разнообразие чайников. Сейчас можно отыскать тако[...]
Как самостоятельно вести бухгалтерию

Как самостоятельно вести бухгалтерию

Каждая организация сталкивается с проблемой ведения бухгалтерского учета. Стоит отметить, что вести [...]